Plány na únor a březen 2016

Už je to dávno, co jsem si naposledy dělala nějaký seznam knih, které bych chtěla v určitém období přečíst. Myslím si, že nebude na škodu, když si ujasním, kterým knihám dám přednost před jinými. Pro uvedení jakéhosi řádu do chaosu tedy uveřejňuji seznam několika knih pro konec února a celý březen 2016.

Vcelku vlastně musím říct, že nemám vysoká očekávání, co se počtu přečtených knih týče. Ve studiu jsem si toho teď nabrala trošičku víc, takže vím, že budu mít času spíše méně než žádný, ale chtěla bych zabojovat.

Jednou z knih na seznamu je dlouho odkládaný Velký rozvod nebe a pekla autora C. S. Lewise, kterého můžete znát jako autora celosvětově známých Letopisů Narnie. Rozvod mám už nějakou dobu rozečtený, ale i když jde o krátký příběh, je potřeba nad ním trochu přemýšlet, což mi v poslední době moc nejde. Ale knihu chci dokončit, nějakým způsobem pochopit a seznámit Vás s dojmy. Každopádně musím už teď říct, že jde o knihu s velice zajímavými prvky a je to zase trochu netradiční čtení (oproti tomu, co čtu běžně).

Další knihou, která je současně i mým studijním restem, je kniha Bída historicismu filosofa a spisovatele sira Karla Poppera. Pro studium jsem zatím rozečetla první část, pojednávající o nemožném spojení fyzikálních a sociologických zákonů, argumentech pro tuto tezi a dalšími důkazy tezi podporující. Bída historicismu na mě už od začátku působila velice zvláštně, ale nakonec obsahovala dost zajímavé myšlenky a postřehy. Rozhodla jsem se ji proto nastudovat celou.

A konečně přišla řada na první z elektronických výtisků, které jsem po domluvě s autorem na Goodreads převzala k přečtení a napsání recenze. Jde o knihu Last of The Fallen, jejímž autorem je Richard Murray. Jde o starší rest, tudíž se jej pokusím zeliminovat ze všech knih nejdříve. V knize se to jen hemží akcí, anděly, démony a čarodějnicemi, jde o zajímavý počin, jsem zvědavá, jak kniha nakonec dopadne, zatím to vypadá velice slibně.

Druhým výtiskem, který jsem obdržela opět na Goodreads, je kniha The Auran Chronicles: Message Bearer spisovatele M. S. Dobinga. Zatím musím říct, že první kapitola byla poměrně děsivá a velice chytlavá, kniha zatím vypadá opravdu dobře. (Co se týká recenzí pro tuto knihu i LotF- u těch je zatím jisté, že je budu publikovat v angličtině, ale zřejmě je budu z angličtiny překládat také do češtiny, abych je mohla publikovat zde.)

Pokud by se nějakým způsobem (zázrakem) stalo, že všechny zmíněné knihy se mi podaří přečíst, mám samozřejmě štos dalších, které si zaslouží pozornost. V zásobě je například Steelheart od B. Sandersona, dále Kmotr od Maria Puza nebo druhý díl zaklínačské ságy Miecz przeznaczenia od Andrzeje Sapkowského. Čas všechno ukáže, na každou z těchto knih se velice těším a doufám, že jich přečtu do konce března (už je zase březen za dveřmi, ach jeje) co nejvíce.

Categories : PKE