Květen – nepřítel knih

Květen je měsícem, ve kterém studenti hromadně stárnou. Nad tunami skript se vznáší mdlé světlo a vrstva poletujícího prachu, ze studujících už pomalu visí pavučiny, zásoby kávy a čaje se povážlivě ztenčují. Vítej zkouškové období, ty nestvůro, kterážto požíráš toliko potřebného času! Času, kterým by každý správný prokrastinátor vládl úplně jinak…

A je to tady zase, ono oblíbené období jara a zeleně. Škoda jen, že v tomto měsíci budou jiné knihy kromě těch ke studiu naprosto zapovězeny. Ale tak, když říkám já, že budou zapovězeny, už teď vím, že toto svaté přikázání poruším. Nebo v to aspoň doufám. A teď mě ukamenujte.

 

Vzhledem k tomu, že mám na goodreads celkem hodně knih ve statusu rozečtených, ráda bych se alespoň jedné z těchto knih zbavila. Nuže, nejlépe udělám, když konečně pokořím ten starý dluh, tu poskvrnu mého čtenářského srdce, která hyzdí všechny statistiky i dobré pocity z knih. A proto – Bído historicismu, volím si tebe! Asi ani nemusím psát o této knize více, i když… Jde o můj studijní dluh, který se mi nepodařilo dosud splatit. Ráda bych zůstala naladěná na studijní literaturu nebo se pohybovala v této rovině, dokud následující dva měsíce nepominou.

Aby se neřeklo, že se nesnažím vzdělávat anglicky, nabrala jsem si opět dva recenzní výtisky v angličtině. Jak to tak vidím, tyto knihy budu muset číst po nocích, jindy nebude čas. Ale pro knihy spánek odložím! První knihou je His name is Moonlight od ze čtenářů a recenzentů vyděšeně působící autorky Kellie Thacker. K této knize nemám bližší informace, vím jen, že jde o Young Adult román s velice hezky vypadající obálkou.

Není nic krásnějšího, než otevřít e-mail a zjistit, že mi přišla pozvánka do projektu pro spisovatele a recenzenty knih. Celkem jsem zírala, že si mě někdo díky goodreads všiml, takže jsem byla nejen překvapená, ale i nadšená. Projekt, o kterém mluvím, se jmenuje Bookvetter a jde o zajímavý pokus vytvořit alternativní databázi názorů na knihy a další záležitosti spojené s knihami. Trochu jsem prozkoumala to nové prostředí a vybrala si jednu knihu čekající na čtenářské ohodnocení. Jde o knihu The Sorcerer´s Garden autorky D. Wallace Peach. Podle názvu jde o fantasy, podle zatím dostupných ohodnocení na goodreads jde o kvalitně napsanou knihu. Jsem tedy zvědavá, o čem to celé bude a jak knihu nakonec ohodnotím.

Ach ano, vím, že vybrané knihy jsou opět laděné spíše do fantastična, ale nakonec může být všechno jinak. Budu ráda, pokud zvládnu odevzdat recenze na anglické e-booky včas. A pokud se mi tentokrát skutečně podaří zvládnout dočíst Bídu historicismu, půjdu to zřejmě oslavit další knížkou z doporučené studijní četby. Tyhle ty manévry umí vytvořit pouze zkouškové období. Jeden nikdy neví, jak věci nakonec během něj dopadnou…

 

Categories : PKE