Listopad s autory české fantastiky

Teď na podzim je příhodná doba pro rozvahu nad tím, kterým knihám v tomto předposledním měsíci v roce dát přednost před jinými. Mé zvlášť těžké rozhodování se ukázalo být jako usnadněné. A věřím, že pro mnohé z Vás se takto ukáže také. Rozhodně pro milovníky fantastiky.

Nakladatelství Epocha se na sklonku letošního roku rozhodlo uspořádat akci zaměřenou na podporu tuzemských autorů. Jak sami říkají na facebookových stránkách tohoto počinu, domácí tvorbě se (čtenáři upřednostňující překlady zahraničních knih) vyhýbáme kvůli zbytečným předsudkům. A já se ráda zúčastním něčeho, co vlastně přistihuje i mou osobu při onom zločinu a donutí mě to začít chtít mít trochu objektivnější pohled na českou literární scénu. (A je to jako na zavolanou – zrovna jsem konečně začala objevovat hotové poklady.)

Chtěla bych ještě poděkovat slečnám z blogu Svět mezi řádky, díky kterým jsem se o probíhající akci dozvěděla.

Ve svém výběru se během těchto čtrnácti dní budu věnovat následujícím knihám:

  • Zlatý kříž (Městské války 1) od Pavla Renčína,
  • dále knize Holka od Štěpána Burdy
  • a pokud zbude čas, tak bych si ráda dala opáčko skvělých knih Pohřbeni na Soldafaru 1 a 2 od Jany Rečkové.

Zapojíte se do českého listopadu také? Máte tipy na další zajímavé české autory a jejich knihy? Za komentáře budu moc ráda. A nezapomeňte – #listopadsautoryceskefantastiky.

4 Replies to “Listopad s autory české fantastiky”

  1. Městské války od P. Renčína jsou skvělé, doporučuji celou sérii a ne jenom Zlatý kříž 🙂

    1. No, pár dní dozadu jsem tedy Zlatý kříž dočetla – a samozřejmě, že si musím opatřit taky druhý díl. A jestli se to odehrává, kde se to odehrává, bude to pro mě o to záživnější, haha! 😀

Comments are closed.