Message Bearer

Chlapec Seb je jednoduše vtahován na různá neznámá místa. Když se mu to stane tentokrát, co přichází do cizího prostředí, nemá čas se dívat kolem sebe, protože krátce poté potkává ženu v nesnázích. Něco tuto ženu pronásleduje a o pár okamžiků později Seb zjišťuje, co. Pro tuto ženu si přišel velký démon. Sebovi nezbývá nic jiného, než se pokusit ženě pomoci, bez ohledu na to, proč se ji ta věc snaží zabít. Celá situace eskaluje do rychlé akce o Sebovo vlastní přežití. Během toho navíc obdrží od ženy tajnou zprávu, která žena uzamkne do jeho mysli těsně předtím, než zemře. Po tom všem Seb sám málem přijde o život, ale to všechno je teprve začátek. To, co zažije, když opět otevře oči, přesáhne jeho představivost…

Nemůžu už čekat déle, abych řekla, že se mi první díl série Auran Chronicles líbil. Je velmi dobře napsaný. Ale, a nemyslím to špatně – během čtení jsem měla s příběhem pár problémů. Největší část knihy je věnována vysvětlování. Vysvětlování všeho bylo všude. Ok, souhlasím s tím, že Seb potřeboval vědět, co se s ním děje, kdo jsou všichni ti cizí lidé v jeho blízkosti, jaké jsou jeho schopnosti – a samozřejmě – co je vlastně ukryto v jeho mysli.

V knize bylo pár opravdu hezkých „wow“ momentů, to ano. Ale pravděpodobně jsem ten typ čtenáře, který má rád akci a šokové momenty naaranžované na ta správná místa jako malé dárečky tak, aby překvapily ve správný čas pro větší „zažrání“ se do děje. Jistě, že takové momenty v příběhu byly, ale cítila jsem, že jsou spíše až na samém konci, takže to byl možná hlavní důvod, proč jsem knihu nemohla dočíst rychleji. (Poznámka: Knihu jsem četla měsíc.) Nicméně – vidím potřebu popsat veškeré důležité věci už v prvním díle kvůli přicházejícímu pokračování, aby se autor mohl akci věnovat naplno ve dvojce. A chcete něco vědět? Chci si dvojku přečíst, naprosto, bez debat.

Tato kniha ale vůbec není špatná! S jistotou je dobrá. Obsahuje spoustu skvělých nápadů na nové magické systémy, velmi hezké popisy, jak to všechno funguje – což mě zaujalo. I přesto, že jsem v knize Message Bearer viděla mnoho konceptů z jiných známých i méně známých příběhů ze žánru fantasy, to, jak byl autor schopný pracovat s vlastním světem a představivostí, bylo opravdu úžasné.

A ještě jedna taková osobní historka během čtení: Mým velkým selháním byla nesprávná výslovnost jména Cian. Teď už, díky Bohu, vím, jak to jméno vyslovit správně. Divná keltská jména. Proč to nemohlo být baloránské jméno nebo nějaké takové?

Message Bearer je svěžím příběhem z našeho světa zasazený do Velké Británie, plný originálních konceptů magie, temných stvoření a odvážných hrdinů.

 
NÁZEV: Message Bearer
AUTOR: M. S. Dobing
SÉRIE: The Auran Chronicles (1)
POČET STRAN: 421 (Kindle Edition)
ROK VYDÁNÍ: 2015
 

3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)

 

Originální recenze byla publikována v angličtině na stránce Goodreads.com.-