O blogu

Dobrý a krásný den přeji,

vítejte na blogu, který je neformálním dlouhotrvajícím projektem věnovaný knihám. Možná budete chtít vědět, jak to s tím blogem vlastně všechno začalo. Počátek blogu lze datovat někdy do roku 2015, kdy existoval na jiné doméně, ale psala jej ta samá osoba se stejným cílem: přiblížit čtenářům knihy, které prostě existují. Obsah na blogu od té doby přibýval v různém tempu a v různé struktuře – nejčastěji ve formě recenzí nebo povzdechů na různá témata – či že ve formě článků.

Někdy na přelomu jara a léta 2016 došlo k velkému stěhování sem na wordpress, za kterýžto podnět musí být poděkováno Adamovi H. – děkuji Ti, člověče, byl to skvělý nápad. Od té doby plné spokojenosti je pokračováno v publikování recenzí a dalších příspěvků ve zcela novém kabátku. O tom, jaký je ale jejich samotný obsah z hlediska kvality,  už musíte vydat vlastní soudy Vy, čtenáři.

Možná by bylo vhodné objasnit, jak to bylo ještě s publikováním videí na youtube (pár jich zde na blogu naleznete taktéž). Původní idea byla stejná jako pro blog. Povídat o knihách, které existují, které jsou zajímavé a které mě nějakým způsobem dostaly do jiných zákoutí mysli. Nejsem ale příliš člověk, který by rád veřejně publikoval svůj zjev, proto jsem chtěla mít obsahy videí čistě namluvené, maximálně doplněné doplňujícími obrázky. Následovaly ale nějaké trable s prostředím bydliště, které nebylo k nahrávání zrovna vhodné, ale projekt jako takový jsem zatím nezavrhla. Jaká bude budoucnost mého youtube kanálu je ale nejisté.

Pokud by bylo vhodné něco bližšího říct k mým čtenářským sklonům, bylo by to asi, že nejčastěji sahám po knihách žánru fantasy. Na to byste přišli ale asi i sami, pokud rozkliknete právě kategorii recenzí, kde drtivá většina zpracovaných knih spadá právě do tohoto žánru. Nemám ale problém se žánry různými, jen je nevyhledávám tak často. Ještě bych ráda dodala, že obvykle čtu spíše knihy zahraničních autorů, k těm českým – potažmo slovenským, chovám jistý druh skepse, které se ale snažím postupem času zbavovat.

A co bych řekla o sobě? Jsem věčný student, pro kterého je studium velkým posláním. Momentálně nasávám informace z oboru Informačních studií a knihovnictví, byť mám ze středoškolského studia vystudováno úplně něco jiného. Mým velkým cílem je ale také dokončit studium Polské filologie, jelikož mi Polsko opravdu přirostlo k srdci (a polská literatura je dosti kvalitní, když už jsem u toho). Ráda bych se stala titulovaným knihovníkem, ale i kdybych v životě dělala cokoliv, ráda bych se držela knih alespoň formou blogu. Osobně mám spoustu názorů a postojů na všechno a ke všemu možnému, což můj popis trochu komplikuje, proto zde zmíním základní fakt, že i když je houby pěkné sbírat, raději se jim vyhýbám. A samozřejmě musím dodat, že kachny jednou ovládnou svět. To by bylo asi tak všechno, co bych zde ráda sdělila.

Ráda bych Vám ještě poděkovala za podporu, ať už že na tento blog byť jen natrefíte či si přečtete některý ze článků nebo recenzí, popřípadě pokud zanecháte svůj komentář. Vážím si každého čtenáře tohoto blogu i kritiky. Pořád je co zlepšovat a motivace je zrádná mrcha, však to znáte. Mějte tedy krásný den a čtěte.

S pozdravem

Vaše Iri Yanssen J.