Sváteční read-a-thon

Tomu, že se sledování knižních skupin na sociálních sítích vyplatí, nasvědčuje mimo jiné také fakt, že právě čtete tento článek. Opět jsem totiž narazila na read-a-thon, který je tentokráte konán v den státního svátku. A pro některé jedince v České republice státní svátek neznamená jen připomínku nějaké události, ale také den klidu. Díky, Ado, za ten nápad, jak využít 17. listopad. A díky i za nabídku k připojení se k akci, kterou jsi sdílela.

Původně jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, že bych měla mít nějakou pauzu a volný den, jelikož v pátek máme ještě vyučování a žádný prodloužený víkend nebude, jelikož mě ke všemu čeká během oněch dní velice bohatý program od cestování, školení až po oslavu narozenin. Přemýšlela jsem tedy spíše nad tím, že budu muset během čtvrtku dohnat všechny příšerné resty na projektech do školy, dokud je čas. A je mi jasné, že se jim rozhodně nevyhnu. Proto budu muset nadcházející knižní akci skloubit se studijními záležitostmi, ale kdo chce, ten si oslí můstek vždycky najde.

O co vlastně jde: opět jde o celodenní, tedy 24hodinový, knižní maratón. Vzhledem k tomu, že můj čas na čtení bude značně omezen výše zmíněnou prací do školy, spokojím se během krátkých pauz s dočítáním knihy Holka od Štěpána Burdy, kterou čtu už neskutečně dlouho a je mi z toho až stydno. (Navíc jde o knihu, která zapadá i do probíhajícího měsíce s autory české fantastiky, takže zabiji dvě mouchy jednou ranou.) Nebude to ovšem jediná četba, která přede mnou bude ležet. Práci na projektech budu rovnoměrně prokládat stejně důležitým čtením a tvorbou výpisků z materiálů k předmětu o Antikristovi v dobách české reformace. Jde o výživnou četbu traktátů, kázání a dalších podobných textů, jejichž znalost bude součástí kolokvia tohoto předmětu v závěru semestru. Co více si přát. Pro znalosti je třeba trpět. (A navíc nechci být na příští přednášce nepřipravena jako posledně… Ehm…)

K tomuto maratónu se určitě také připojte, máte-li chuť a čas – a klidně napište, co se chystáte číst. A i kdybyste měli jiné plány, všem přeji příjemný a pohodový sváteční den.